… uczniowie klas pierwszych poznają metody badawcze stosowane w biologii komórki. W tym celu najpierw zapoznali się z budową i zasadą działania mikroskopu świetlnego, a następnie dokonywali obserwacji preparatów: odnóży muchy domowej, łodygi sosny i bawełny oraz komórek epidermalnych cebuli. I świetnie się przy tym bawili:). W klasach drugich króluje obecnie botanika. To czas zajęć terenowych, obserwacji mikroskopowych tkanek roślinnych, tworzenia zielnika drzew i krzewów, a także zakładania i prowadzenia uprawy hydroponicznej fasoli. Trzecioklasiści z kolei zgłębiają tajniki ludzkiego organizmu. Po ostatnich lekcjach biologii budowa szkieletu im niestraszna:) Co słychać zatem u starszych klas? O tym już niebawem…A już dziś zapraszam wszystkich pasjonatów biologii na zajęcia w ramach Szkolnego Koła Biologicznego ,,Z biologią za pan brat” w każdy poniedziałek o godz. 14.20 w sali A41. Do zobaczenia 🙂