28 kwietnia br obchodzono w ZSCKR w Bożkowie podwójne święto. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia obejmująca dwie części – w pierwszej nastąpiło pożegnanie absolwentów, a w drugiej – odbyły się obchody Święta Konstytucji 3-go Maja. Pan Dyrektor Józef Kochniarczyk życzył absolwentom powodzenia w dorosłym życiu. W tym dniu otrzymali oni świadectwa ukończenia Technikum. Zostali nagrodzeni za wyniki w nauce oraz pracę na rzecz szkoły. Maturzyści podziękowali wszystkim pracownikom za wspólnie spędzony czas. Zostali oni także tradycyjnie pożegnani przez młodszych uczniów drobnym upominkiem, występem tanecznym oraz krótkim filmem przedstawiającym Ich cztery lata w szkole. Część artystyczna objęła występy wokalne i taneczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Po raz ostatni zaprezentowali się na scenie także nasi absolwenci. W drugiej części został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny poświęcony obchodom Święta Konstytucji 3 – go Maja. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w uroczystej akademii, a absolwentom życzymy powodzenia na egzaminach!

— 1 Maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pracy – święto to jest wyrazem pamięci dla strajkujących w Chicago robotników, którzy w 1886 roku walczyli o swoje prawa.

– – 2 Maja obchodzony jest dzień Flagi Państwowej. Jest to najmłodsze święto państwowe ustanowione w 2004 roku na mocy ustawy o godle, barwach i hymnie narodowych. 

-3 Maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 roku

Z tej okazji  28 kwietnia odbyła się w naszej Szkole Uroczysta Akademia.

W inscenizacji muzyczno -słownej wystąpili :

Prowadzenie – Dominika Kołkowska

Wstęp do apelu – Adam Fiszer

Uczeń 1-  Maksymilian Karpiel

Uczeń 2 –  Bartosz Węglowski

Starszy pan – Jakub Bielawski

Starsza pani – Aleksandra Muraszko

Matka – Anna Bednarek

Syn  – Jan Bokuniewicz

Recytacja : Joanna Kuczyńska , Emilia Babik

Piosenka – „ Żeby Polska…”- Adam Fiszer

Piosenka  -„ Majowa Jutrzenka”- Bartosz Węglowski, Juliana Majewska, Wiktoria Kierzanowska.

Przygotowanie akademii –  P. Małgorzata Nodzyńska-Wilczek

Oprawa plastyczna inscenizacji:  P. Karolina Nowak. Kacper Małysiak

Oprawa techniczna:  Kamil Fedko,  Kozieł Dominik.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom za przygotowanie tej ważnej uroczystości.