Tradycyjnie jak każdego roku z okazji obchodzonego Dnia Papieskiego chętna młodzież wspólnie z panią katechetką przygotowała słowno – muzyczne wspomnienie o wybitnym Polaku i Papieżu -Janie Pawle II. Portret papieski specjalnie na tę okazję przygotowała Julia Peszko a bukiet będący jego ozdobą- Kacper Małysiak. Przedstawiciele poszczególnych klas zgromadzeni 19 października 2022 roku na sali konferencyjnej mogli przypomnieć sobie zawartą w kilkuminutowym filmie biografię Papieża, wysłuchać przesłania papieskiego skierowanego do młodzieży, będącego zachętą do budowania swojego życia na wartościach nieprzemijających. Przesłanie papieskie przedstawili uczniowie: Daria Figurska, Emilia Babik, Tomek Grzybowski, Joanna Kuczyńska, Agata Majerczyk , Adam Fiszer, Patrycja Cybulska oraz Karolina Krukowska. Uczniowie mogli również wysłuchać “Barki”- ulubionej pieśni Jana Pawła II, którą wykonał Kacper Krukowski. Natomiast o tym, że Papieża nikt nie jest w stanie zastąpić zaśpiewała Julia Radziszewska. Przy wyjściu na wszystkich uczestników czekały papieskie niespodzianki: złota myśl papieska oraz pyszne ciastka, które przygotowali wspólnie z nauczycielem uczniowie z technikum żywienia.