Czy świat owadów może być fascynujący? Okazuje się, że tak! Uczennice klas weterynaryjnych przekonały się o tym uczestnicząc w warsztatach w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zorganizowanych w wałbrzyskiej Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa. Tym razem ,,obiektem” ich badań nie były duże zwierzęta, ale …owady. Uczennice oznaczały je za pomocą kluczy identyfikując błonko – i prostoskrzydłe, pluskwiaki, chrząszcze oraz muchówki. Obserwowały także preparaty przyżyciowe podziwiając występujące w lokalnych zbiornikach wodnych organizmy słodkowodne. Sporym zainteresowaniem cieszyły się kolekcje owadów. A na zakończenie zajęć otrzymały spory zasób wiedzy w pigułce – partenogeneza, taksonomia, przemiana pokoleń, skoczogonki, hodowle masowe, entomologia… Te terminy nie są już dla nich obce 🙂