26 września każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Jest to inicjatywa, której celem jest podnoszenie świadomości na temat znaczenia nauki języków, promowanie bogatej różnorodności językowej i kulturowej w Europie oraz zachęcanie do uczenia się języków przez całe życie w szkole i poza nią.

Z tej okazji uczniowie Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie na przełomie września i października wcielili się w rolę tajnych agentów, którzy mieli do zrealizowania kilka misji. Jedną z nich było pobranie i użycie bezpłatnej aplikacji do nauki języków na swoim telefonie. Uczniowie mogli też wyszukać i nauczyć się dziesięciu nowych słów w języku obcym, zapamiętać i wyrecytować krótki tekst w języku obcym lub obejrzeć dowolny film z napisami. Szczególną popularnością wśród uczniów cieszyło się zadanie polegające na użyciu przepisu w języku obcym w celu przygotowania posiłku (bez spalenia kuchni/zatrucia kogoś!) oraz napisanie listy zakupów w języku obcym.

Podsumowując, uczniowie po ukończeniu zadań zwiększyli swoją pewność siebie oraz motywację do częstszego używania języka obcego. Efektem podjętych działań jest również większa świadomość obecności języków obcych w otaczającym świecie. Uczniowie odkryli nowe możliwości oraz źródła uczenia się i w przyszłości będą z nich chętnie korzystać, aby poszerzyć swoje kompetencje językowe. Niektórzy uczniowie odkryli również swoje umiejętności kulinarne ;).

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji