Dnia 18.03.2022r. W naszej szkole obchodziliśmy uroczystość pierwszego dnia wiosny oraz zorganizowaliśmy “Dni otwarte” dla uczniów szkół podstawowych. Tego dnia uczniowie naszej szkoły sprawdzili się w roli,, przewodników” po placówce i oprowadzili młodszych kolegów, a być może i przyszłych uczniów naszego technikum po budynku szkoły oraz internacie oraz w przyjemny i przystępny sposób przedstawili tegoroczną ofertę edukacyjną. W ramach dni otwartych zostały zorganizowane zajęcia pokazowe dla różnych kierunków dostępnych w naszym technikum w tym warsztaty tematyczne organizowane we współpracy nauczycieli od zajęć praktycznych i uczniów. Przykładowo zajęcia pokazowe technika żywienia i usług gastronomicznych wraz z poczęstunkiem dla oprowadzanych grup, warsztaty z zakresu biologii oraz kierunku technik weterynarii i wiele innych.
Ponadto punktem kulminacyjnym tego wydarzenia było wspólne topienie Marzanny pod budynkiem do zajęć praktycznych BCU- Bożkowskim Centrum Umiejętności. Oprócz symbolicznego topienia Marzanny pod budynkiem BCU odbył się pokaz maszyn rolniczych wraz z możliwością przetestowania ich przygotowany przez uczniów z kierunku technik mechanizacji i agrotroniki w rolnictwie oraz warsztaty manualne w wykonaniu techników architektury krajobrazu.
Podsumowując cały dzień spędziliśmy w super komfortowej i przyjemnej atmosferze, odzew młodzieży był spory, zainteresowanie ofertą naszej szkoły niewyobrażalnie duże co bardzo nasz cieszy i liczymy na to że ze znaczną większością zobaczymy się we wrześniu.

Przewodnicząca SU: Martyna Korotusz