29 kwietnia przywitał nas piękną, słoneczną pogodą… To w tym dniu odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Została ona podzielona na dwie części – w pierwszej nastąpiło pożegnanie absolwentów Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie – rocznik 2022, a w drugiej – odbyły się obchody Święta Konstytucji 3-go Maja. W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć wystąpienia Pana Dyrektora Józefa Kochniarczyka, który życzył absolwentom powodzenia na egzaminach oraz sukcesów w dalszym, dorosłym już życiu. Dla uczniów klasy 4Th był to dzień szczególny – otrzymali oni świadectwa ukończenia technikum. Był to też czas podsumowania czterech lat ich działalności w naszej szkole – podziękowania wręczono za osiągnięcia sportowe, działalność w Samorządzie Uczniowskim, a także certyfikaty dla uczniów mundurowych. Absolwenci podziękowali za wspólnie spędzone lata, poświęcony im czas, zaangażowanie i wytrwałość. Ważne były także dla nich dobre słowa, które dodawały skrzydeł i pozwalały im uwierzyć we własne siły. Tradycyjnie też zostali oni pożegnani przez młodsze klasy ciepłym słowem, drobnym podarunkiem, występem tanecznym oraz krótkim filmem, który podsumował minione cztery lata. W drugiej części zaprezentowano krótki montaż słowno-muzyczny z udziałem klas pierwszych dotyczący Święta Konstytucji 3 Maja. Tegorocznym absolwentom życzymy wszystkiego najlepszego w dorosłym życiu i serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej szkoły!