16 listopada 2022 roku w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się po raz kolejny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej. Konkurs zorganizowany został przez Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Kłodzku we współpracy z ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bożkowie reprezentowała uczennica klasy IV technikum architektury krajobrazu Laura Tylka, którą do występu przygotowała Pani Monika Domagała. Ponad miesiąc pracy nad opanowaniem pamięciowym tekstu oraz interpretacją wiersza Heinricha Heinego „Die Lorelei” zaowocował przyznaniem naszej uczennicy nagrody Grand Prix Jury.

Serdecznie gratulujemy Laurze i dziękujemy za odwagę, trud i pracę włożoną w przygotowanie występu oraz godne reprezentowanie naszej szkoły!!!