W deszczowy poranek, 17 września trzy pierwsze – 1TE, 1 TMR i 1 TŻ wyruszyły w kierunku leśniczówki w Bożkowie, gdzie odbyło się ognisko integracyjne. Choć wisiały nad nami ciężkie, deszczowe chmury, przez większość czasu nie padało. To piątkowe przedpołudnie spędziliśmy na rozmowach, pieczeniu kiełbasy, mini wykładach na temat używania języka polskiego w sytuacjach naszpikowanych emocjami. Były też tańce, których nie udało się sfotografować (poza tą jedną fotką ☹), sprawdzenie sprawności indiańskich, przy przygotowywaniu kijków do pieczenia kiełbasy, dzielenie się wrażeniami o nowej szkole. Odwiedził nas także Pan Leśniczy, który wsparł nas kilkoma kawałkami drewna i uraczył opowieścią na temat ochrony lasów. Padły propozycje częstszych wypadów na ogniska!
Na zakończenie spotkania klasy posprzątały teren biwakowania. Z okazji „Sprzątania Świata”, w drodze powrotnej młodzież zebrała dwa duże worki śmieci z drogi i przylegających do pól rowów.
Dziękujemy panu nadleśniczemu Sławomirowi Karwowskiemu Nadleśnictwo Jugów – Lasy Państwowe za możliwość organizacji ogniska na bożkowskiej leśniczówce.