5 listopada gościliśmy w naszej szkole specjalistów w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego z firm Agrocom Polska i 365Farmnet, Pana dr inż. Jerzego Koronczok, Panią mgr Monikę Cieniawską i Panią mgr Aleksandrę Cieniawską. Wykłady edukacyjne, które odbyły się tego dnia pozwoliły naszym uczniom zgłębić wiedzę na tematy, które niewątpliwie będą, a nawet już są nieodzownym elementem funkcjonowania nowoczesnych gospodarstw. Tworzyliśmy automatyczną dokumentację czynności związanych z pracą na naszych polach. Bezzałogowy statek powietrzny DJI Phantom 4 Multispectral RTK wykonał fotografie multispektralne, dzięki którym powstały mapy indeksów wegatycjnych BCU oraz wygenerował animację chmury punktów nad DZS oraz pałacem. Dokonaliśmy również pomiarów przewodności elektromagnetycznej gleby w obszarze BCU, a wszystko po to, aby w przyszłości osiągać najwyższą jakość plonów, optymalizować koszty i chronić środowisko.