23. stycznia w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bożkowie została otwarta wystawa autorstwa absolwentki naszej szkoły, pani Katarzyny Surówki. Ekspozycja pod nazwą „Moja Mała Ojczyzna” prezentuje akwarele o różnej tematyce.

Pani Katarzyna jest samoukiem, tajniki warsztatu poznawała z podręczników oraz obserwacji na YouTube innych artystów. Jak mówi artystka, „farby akwarelowe są niepokorne więc początki były trudne”. Głównym tematem jej twórczości jest natura oraz miejsca na terenie Kłodzka i Bożkowa. Lubi malować kwiaty – szczególnie maki, obiekty architektoniczne, czasami jest to tematyka morska, a bardzo rzadko portrety. O swojej twórczości mówi z ogromną pasją, a radość daje jej fakt „że ktoś zainteresował się jej pracami i znalazł przyjemność w patrzeniu na to, co wyszło spod jej pędzla”.

Młodzież podczas wernisażu z zainteresowaniem słuchała relacji pani Katarzyny z kolejnych etapów tworzenia i pracy nad akwarelą.

Społeczność szkolną oraz rodziców zapraszamy do odwiedzenia wystawy która potrwa do 10 lutego.