Jak co roku 5 grudnia zebraliśmy się na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim by uczcić 98. rocznicę śmierci naszego patrona Władysława Stanisława Reymonta. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych, delegacji i zaproszonych gości do grobu patrona. Były wystąpienia oficjalnych gości m.in. Emilii Krakowskiej, dra Tadeusza Samborskiego, modlitwa pod przewodnictwem kapelana ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nasz Reymont” księdza Stanisława Zarosy, złożono kwiaty i wieńce, zapalono znicze.  Zwiedzaliśmy Sejm RP oraz Muzeum Niepodległości, tam też wysłuchaliśmy wykładu dra Krzysztofa Bąkały.

Reprezentacja naszej szkoły była zauważona i doceniona przez wszystkich uczestników.

Cała uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem
Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika

Posłanki na Sejm RP – Bożeny Żelazowskiej
Posła na Sejm RP – Tadeusza Samborskiego