Delegacja młodzieży Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Bożkowa brała udział w uroczystościach na Cmentarzu Powązkowskim, w 97. rocznicę śmierci Wł. St. Reymonta. Oddaliśmy hołd, złożyliśmy stroik w kształcie serca na płycie grobu patrona.
Byliśmy też zaproszeni do Muzeum Polskiego Ruchu Ludowego, gdzie odbyły się uroczystości. Przemówienia dr Gmitruka, dyrektora tegoż muzeum, czytanie fragmentów „Chłopów” przez aktorkę Aurelię Sobczak, wystąpienie pani Ireny Karel. Po muzeum oprowadzała nas pani dr Mirosława Bednarzak-Libera.
Byliśmy wyróżnieni wśród innych szkół przez pana dra Tadeusza Samborskiego, który jest wieloletnim działaczem ludowym. Pieśni wykonane w różnych językach przez pieśniarz Leonida przeniosły nas w inny wymiar.
Poznaliśmy panią Irenę Karel, mogliśmy zamienić z nią kilka słów, siedzieliśmy przy jednym stole, razem śpiewaliśmy kolędy. Ci ludzie byli otwarci i mili z poczuciem humoru, na koniec otrzymaliśmy kalendarze na nowy rok.
Odwiedziliśmy też kościół św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu, gdyż jest to miejsce, gdzie spoczywa serce Wł. St. Reymonta.
Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, zbieraliśmy kopie kartek z kalendarza 1944 roku. Była to dla nas super lekcja historii Polski.
Warszawski Rynek wraz z jarmarkiem bożonarodzeniowym wprowadził dodatkowy klimat. Świąteczne poczęstunki, lodowisko, muzyka, to wszystko dodało wyjazdowi magii nadchodzących Świąt.