20.09 Uczniowie ZSCKR Bożków zamówili pogodę (IBT, IPT i Grupa Mundurowa) i pod opieką wychowawców Eli Rojek, Bartka Kurpiela i Arka Kuli wybrali się nad Zalew Radkowski. To już był nasz drugi wypad na tor Ninja Water. Skorzystaliśmy z każdej atrakcji, graliśmy w berka a na koniec zrobiliśmy wyścig po torze, gdzie widzieliśmy świetne zaangażowanie swoich uczniów i nauczycieli, a wszystko to z cudownym dopingiem Pani Eli i jej dziewczyn z klasy. Na koniec grupa mundurowa poznała specyfikę pracy Ratownika Wodnego, którą przeprowadził dr Arek Kula. Uczniowie dowiedzieli się jak używać sprzętu ratunkowego, jak wykonać skok ratowniczy, pływać na desce ratunkowej oraz wyciągnąć poszkodowanego z wody. Powrót odbył się z uśmiechami na twarzy lekkim niedosytem (chcemy więcej) i z wojskowymi przyśpiewkami prowadzonymi przez Starszego Kadeta Tomasza Grzybowskiego.