Korzystając ze słonecznej pogody członkowie Szkolnego Koła Biologicznego po raz kolejny postanowili poobserwować przyrodę ,,na żywo”. Tym razem  wybór padł na wycieczkę tropem bożkowskich pomników przyrody. W czasie zajęć uczniowie ,,odwiedzili” jeden z kilku pomników znajdujących się na terenie Bożkowa.  Omawiany dąb szypułkowy rośnie 250 m od zespołu pałacowego naprzeciw budynku nr 68. Ten wyjątkowo rozłożysty okaz posiada pień o obwodzie 516 cm, a jego wysokość wynosi 18 metrów. Na jego przykładzie uczniowie dowiedzieli się jakie są  kryteria ilościowe i jakościowe zaliczania drzew do pomników przyrody. W szerszym kontekście zagadnienia przypomnieli sobie formy ochrony przyrody występujące w Polsce. W drodze powrotnej  mieli też okazję podziwiać roślinność wokół Bożkowskiego Centrum Umiejętności o którą na co dzień dbają przyszli architekci krajobrazu.