06.03.2023 w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku nasi uczniowie wzięli udział w etapie powiatowym VII Konkursu: “Katyń – Golgota Wschodu” ( Natalia Sokolińska – kl. III MTB i Grzegorz Jania – kl. III MTB ). Zawodnicy z naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą ( test był trudny ), nasza uczennica Natalia zdobyła 22/36 pkt, co uplasowało ją na 6 miejscu ( miejsca o d 1 do 5 były nagrodzone – GRATULUJĘ! ). W czasie uroczystości byli obecni przedstawiciele “Rodzin Katyńskich”. Konkurs połączony był z patriotyczną uroczystością zasadzenia dębu katyńskiego poświęconemu zamordowanemu w Katyniu p. Kulikowskiemu, wysłuchaliśmy utworów patriotycznych dot. tematyki “zbrodni katyńskiej” i wspomnień rodzin katyńskich. Na zakończenie konkursu nasi uczniowie wraz z opiekunem otrzymali dyplomy uczestnictwa.

                                                                                Kazimierz Gabruś