Uczniowie klasy drugiej technikum weterynaryjnego mieli przyjemność odbywać zajęcia praktyczne w Oborze Starczów obiekcie należącym do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim. Zajęcia miały charakter interdyscyplinarny i wiedza jaką zdobyli uczniowie mieściła się w zakresie podstawy programowej dla większości przedmiotów zawodowych co w ogromnym stopniu zaprocentuje i ułatwi zdobywanie wiedzy w trakcie edukacji w naszej szkole jak i na studiach. W trakcie wyjazdu uczniowie zapoznali się z działalnością i misją OHZ, utrwalili i uzupełnili wiadomości dotyczące chowu bydła mlecznego, zasad tworzenia grup technologicznych w obrębie stada. Wielkim zaskoczeniem dla każdego z uczestników wyjazdu był fakt, że tak niedaleko naszej szkoły mieści się miejsce w którym hodowla znajduje się na tak wysokim bo śmiało można powiedzieć światowym poziomie a świadczy o tym fakt, że u części krów przeprowadza się transfer zarodków i większość krów produkuje mleko zawierające białko A2, które ma ogromne właściwości prozdrowotne. Niewątpliwym plusem takiego wyjazdu była okazja zobaczenia na własne oczy jak wygląda codzienna obsługa bydła, żywienie, dój a także zabiegi weterynaryjno-lecznicze, w których mogli osobiście uczestniczyć. Dzięki wycieczce uczniowie mogą zobaczyć jak wygląda nowoczesna hodowla i chów bydła od strony praktycznej.