W dniach 11-13 maja młodzież naszej szkoły wzięła udział w trzydniowej wycieczce do miejsc związanych z historią naszego kraju. Pierwszego dnia udaliśmy się do obozu zagłady Auschwitz i Birkenau, gdzie mogliśmy oddać hołd Tym Wszystkim, którzy w tym obozie przebywali, pracowali i zginęli. Ta trudna ale bardzo ważna lekcja historii powinna być wpisana w plan lekcji  każdego ucznia.  Oby już nikt, nigdy nie musiał doświadczyć okrucieństwa jakie spotykało więźniów obozów koncentracyjnych.

Drugiego dnia odwiedziliśmy zalany wiosennym słońcem Kraków. Na liście miejsc do odwiedzenia znalazł się oczywiście Wawel. Po odwiedzeniu Zamku Królewskiego, udaliśmy się na spacer na Stare Miasto – jak zawsze gwarne krokami turystów, szwędających się między kolorowymi straganami, okrzykami sprzedawców w Sukiennicach, dźwiękiem dorożek i końskich kopyt stukających rytmicznie o końskie łby. Niektórym udało się doświadczyć mistycznej ciszy Kościoła Mariackiego – chłodnego, i zatopionego w półmroku i zapachu świec. Po tej chwili wytchnienia weszliśmy w gwar, tętniącego, życiem starego miasta, nad którym pan hejnalista wygrywał właśnie znaną wszystkim melodię, a stada gołębi wirowały na tle błękitnego nieba nad  kościelną wieżą.     

Ostatni dzień wycieczki stał pod znakiem wyczynów ekstremalnych. Odwiedziny w Energy Landii był na pewno dla wielu osób testem na sprawdzenie swojej odwagi i na przezwyciężenie strachu. Szalony przejazd kolejką Hyperion, czy Speed wodny i wspomnienie pozostałych atrakcji jeszcze przez długi czas będzie wywoływało gęsią skórkę  u niejednego uczestnika.

Pomimo bogatego programu wycieczki nie zabrakło czasu na wspólne rozmowy, integrację, i świetną zabawę. To był intensywnie i pożytecznie spędzony czas. Do domów wróciliśmy „rozśpiewanym” autobusem. Na zakończenie zdradzimy tylko, że muzycznie królowały lata osiemdziesiąte. Jak się okazuje stare, wydawałoby się zapomniane dawno temu, utwory min: „ Konik na biegunach”, „Człowiek z liściem na glowie”,  „Jesteś szalona”, „Kolorowe jarmarki”, „Ale to już było”  wpadły w ucho nastolatkom.

 Już intensywnie przeszukujemy informacje o ciekawych zakątkach naszego kraju, w których nas jeszcze nie było.