W dniach 22-24 września bieżącego roku przedstawiciele ZS CKR w Bożkowie, wraz z panem Dyrektorem Józefem Kochniarczykiem, wzięli udział w XXV Zlocie Szkół Reymontowskich organizowanym w Radomsku oddalonym zaledwie o czternaście kilometrów od Kobieli Wielkich, gdzie urodził się Władysław Stanisław Reymont.

Pierwszego dnia, po przybyciu, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie zlotu i przywitanie wszystkich uczestników. Gościem specjalnym Zlotu była znana z  filmu „Chłopi” aktorka – Emilia Krakowska. Po części oficjalnej, nastąpiła prezentacja przybyłych szkół.

  Drugiego dnia emocje sięgnęły zenitu. Tego dnia odbyły się przesłuchania w ramach XVII konkursu recytatorskiego „Mówimy Reymontem”. Naszą reprezentantkę Dagmarę Osypkę wspierała osobiście, przybyła tego dnia na zlot,  pani Monika Lewandowska – naczelnik Wydziału Organizacji Szkolnictwa  i Nadzoru  Pedagogicznego MRiRW. Po emocjonujących, długich godzinach przesłuchań i obrad jury konkursu, okazało się, że nasza uczennica, przygotowywana przez panią dyrektor Grażynę Wacławik, zajęła zaszczytne drugie miejsce.

Podczas Zlotu nie zabrakło wspólnych rozmów, zabawy, wymiany doświadczeń. Była to także doskonała okazja do integracji młodzieży z różnych szkół, z różnych zakątków naszego kraju. Przybyli na zlot mieli okazję porozmawiać z legendarną aktorką, która jak zwykle, pełna energii i dowcipu, służyła radą i dobrym słowem.

Ostatniego dnia zlotu uczestnicy wzięli udział w uroczystym przemarszu ze szkoły do kościoła w Radomsku gdzie cała społeczność Reymontowska wzięła udział we Mszy świętej, kończącej Zlot.

Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 4 w Radomsku za gościnę, niezapomniany czas, integrację i wspólne celebrowanie twórczości naszego polskiego noblisty.